Medlemmer

Medlemmer i Sakskøbing Tambourkorps og Brass Band

Efterår 2018

Brass Band (43+10=53)

NR

Navn

Instrument

Andet

16

Nina Steen

Eb-Cornet

Fløjte

57

Vanessa G. Hoffman

Solo-Trompet

Fløjte

09

Tobias Juliussen

Solo-Cornet

Fløjte

54

Andre´ Niemi

Solo-Cornet

 

19

Christina Philipps

Rep./Solo-Trompet

 

42

Cathrine F. Sidor

2.Cornet

 

58

Thea Holm-Eriksen

2.Cornet

 

56

Nick Borreskov

2. Cornet

 

67

Annsofie Kragh Hansen

2.Cornet

Major

37

Maja Clausen

2.Cornet

 

06

Kirstine H. Rosendahl

3.Cornet

Fløjte

43

Nikolas Kristensen

3. Cornet

 

65

Ea Gohlke

3. Cornet

 

60

Marcus Bohn-Mathiesen

3. Cornet

 

23

Anders Ramsing

3. Cornet

 

71

Rikke Buchleitner

Flugelhorn

 

62

Camilla B. Nielsen

Flugelhorn

Fløjte

39

Merete Stryhn Lohse

Altsaxofon/Solohorn

Vicedirigent

10

Morten Koborg

1.Althorn

March Instruktør

20

Benjilyn Jensen

1.Althorn

 

12

Anne-Lise Jonasson

2.Althorn

 

25

Elina R. Clausen

2.Althorn

 

74

Silas Nielsen-Borup

2. Althorn

 

05

Gabi Køhler Balling

1.Baryton

 

33

Helle B. Nielsen

1.Baryton

Orkesterleder

63

Bo Engbirk

1.Baryton

 

03

Sabine Humlegaard

2.Baryton

 

48

Matias Humlegaard

2.Baryton

 

30

Max A. Fokt

2. Baryton

 

01

Michael B. Madsen

1.Trombone

Musiskleder - Dirigent

73

Marianne Funch

2.Trombone

 

21

René B. Kappe

Bas-Trombone

 

36

Ulrik K. Pedersen

Euphonium

 

69

Michael Bo Hansen

Euphonium

 

46

Charlotte Bohn

Euphonium

 

90

Jonas Svendsen

EB-Tuba

March Instruktør

34

Tina Dannefer

Eb-Tuba

 

70

René  Borreskov

Bb-Tuba

 

75

Lucas Madsen

Bb-Tuba

 

08

Simon Piil Braun

Bb-Tuba

 

26

Morten Bohn-Mathiesen

Trommesæt

 

15

Brigitte Zeuthen Larsen

Pauke & Percussion

March Instruktør & Major

22

Sanne Andersen

Percussion

Passiv

87

Tina B. Larsen

Fanebærer

 

 

 

 

 

55

Christina Lindegaard

Rep./Solo-Cornet

Passiv

79

Uffe Bressing

Rep./Solo-Cornet

Passiv

24

Anders Philipps

Rep./Solo-Cornet

Passiv

61

Lene Engbirk

2.Cornet

Passiv

11

Søren Engbirk

Flugelhorn

Passiv

44

Alexandra Aa. Kjær

Altsaxofon/1.Althorn

Passiv

53

Alice Jakobsen

2.Baryton

Passiv

27

Morten Pihl R. Lohse

2.Baryton

Passiv

50

Jeanette Johansson

Eb-Tuba

Passiv

85

Brian Engdahl

Bb-Tuba

Passiv

 

Fløjter & Lyre (14)

NR

Navn

Instrument

 

02

Amanda Ruskov

Fløjte

 

07

Laura Seiding

Fløjte

 

14

Dorte Hansen

Fløjte

Leder Fløjter

17

Sabine Pedersen Franck

Fløjte

 

29

Anne Sofie Hansen

Fløjte

Passiv

65

Maja G. Jørgensen

Fløjte

 

18

Michala Steen

Fløjte

 

28

Anita Kristensen

Fløjte

 

31

Freja Wede

Fløjte

 

47

Freya Andersen

Fløjte

 

49

Laurine Kristensen

Fløjte

 

77

Sally Hansen

Fløjte

 

78

Amelia Fokt

Fløjte

 

40

Bennedikte Breitenstein

Bb-Lyre

C – Klokkespil

 

 

 

 

 

Drumline (13)

NR

Navn

Instrument

 

04

Tobias I. Jørgensen

Snare-drum

 

13

Asger Emil Olsen

Snare-drum

 

32

Noah Larsen

Snare-drum

 

41

Ruben Anderca

Snare-drum

 

52

Sihlas Bohn-Mathiesen

Snare-drum

 

66

Andrei Petersen

Snare-drum

Passiv

68

Niklas Weishaupt

Snare-drum

Leder Drum Line

72

Sebastian Ramsing

Snare-drum

 

81

Søren Andersen

Snare-drum

Quard-drum

82

Sebastian Christensen

Snare-drum

 

35

Tobias R. Christoffersen

Quard-drum

 

38

Michael Dannefer

Bas-drum

 

59

David Lauridsen

Cymbal

 

 

Junior Orkesteret (10 )

NR

Navn

Instrument

 

101

Emil Svendsen

 

 

102

Magnus Henriksen

 

 

103

Andres B. Anderca

 

 

104

Emmelie B. Kappe

 

 

109

Alicia Anderca

 

 

111

Merle Diemer Rasmussen

 

 

112

Cordelia Kjeldgaard

 

 

116

Filip Wede

 

 

121

Tristian Jørgensen

 

 

122

Malte Andersen